Už sme pomohli

Formou podpory talentu, zabezpečenia základných potrieb, či úhrady liečebnej pomoci pre deti v núdzi.

0
deťom
0
deťom

Chcem dostávať nepravidelné informácie

Hanka

Mali sme to šťastie, že sme spoznali Hanku, veľmi šikovnú tanečníčku i hudobníčku. Je nielen talentovaná, ale veľmi milá, usilovná, a hlavne skromná. My sme ju podporili zaplatením školného v umeleckej škole, kde dodnes rozvíja svoj talent.

Matej

Mateja k športu a hlavne futbalu doviedol jeho otec. Cieľom nebolo z jeho syna urobiť futbalovú hviezdu, ale zlepšiť mu kondíciu, naučiť ho disciplíne a rozšíriť mu okruh kamarátov. Radi sme mu venovali novú futbalovú loptu.

Daniel

Na našom podujatí Prešov Východu sme chceli potešiť Daniela. Sníval o tom, že z neho bude šikovný bubeník. Jeho vzorom je pán Martin Heneš zo skupiny Godzone, ktorý po našom oslovení neváhal a za Danielom pricestoval do Prešova. Danielovi venoval nielen svoje bubenícke paličky, ale hlavne svoj čas a ochotu poradiť. Ľudskosť je vždy viac, ako všetky peniaze sveta.

Martin

Od hokejového trénera sme dostali tip na chlapca, ktorého baví hokej a zišla by sa mu hokejová výstroj pre jeho ďalšie napredovanie. Martinovi sme preto venovali novú výstroj, ktorá mu dobre poslúžila. Deti rastú rýchlo a keď z nej vyrástol, venoval ju svojim nasledovníkom v rámci hokejovej prípravky.

Dominika

Dominika mala možnosť absolvovať liečebný pobyt vo Vysokých Tatrách. Nakoľko je odkázaná na pomoc mamky, potrebovala ísť na tento pobyt aj s ňou. Finančne si už ale nemohli pobyt jej mamky dovoliť. Malá finančná pomoc od nás im umožnila ísť spoločne.

Viktor

Viktorovi bola diagnostikovaná DMO, niekoľkokrát podstúpil aj operačný zákrok Ulzibat. Svojou bojovnosťou robí veľkú radosť svojej rodine, v škole dosahuje výborné výsledky. Veľmi rád a navyše veľmi dobre hrá šach, čo dokazuje na rôznych súťažiach. Finančne sme prispeli na jeho pobyt v rehabilitačnom zariadení Renona v Semmeringu a jeho stav sa zlepšuje.

Martina

Pani Martina tvrdo pracuje a stará sa o dve dospievajúce deti. Snaží sa im poskytnúť všetko, čo môže. Napriek svojmu odhodlaniu a pracovnému vyťaženiu jej jednoducho nevychádzali peniaze na zimné oblečenie a topánky. Túto milú rodinku sme preto vzali na nákupy.

Monika

Cez náš Facebook sa k nám dostal príbeh o Matúšovi. Matúš býva so starými rodičmi a svojou mamkou Monikou. Tento šikovný chlapec nám nakreslil a poslal svoje vysnívané vianočné darčeky. Ak čakáte elektroniku, či najnovší bicykel, mýlite sa. Nakreslil nám zubnú pastu, školské pomôcky a Lego. Veľmi radi sme mu tento malý sen splnili v rámci našej Vianočnej výzvy.

Danka

Oslovila nás pani Danka, ktorá má 4 šikovné deti. Finančne ich veľmi vyčerpávajú náklady na liečenie, nakoľko niektoré z nich majú rôzne dlhodobé diagnózy. Zároveň ale usilovne chodia do školy a k písaniu projektov potrebujú okrem počítača aj funkčnú tlačiareň. Oslovili nás, či by sme im vedeli pomôcť so zakúpením nových náplní do tlačiarne, ktorú si kúpili cez bazár. Rozhodli sme sa, že im radšej pošleme nové multifunkčné zariadenie, kde budú mať okrem tlačiarne aj skener a kopírku.

Sopalovci

Obzvlásť vo vianočnom čase ľudia myslia viac aj na iných. Tento námet, ako pomôcť, sme dostali od suseda rodiny s piatimi deťmi, ktorý si pre nich želal ,,zážitkový darček“. Neváhali sme a stretli sme sa s rodinou Sopalovou, aby sme ich spoznali a zistili, čo im urobí radosť. Dohodli sme sa na zorganizovaní celého priebehu výletu a výsledok stál zato. Deti i rodičia si výlet v aquaparku Bešeňová do sýtosti užili. Bolo to vôbec po prvýkrát, kedy išli do aquaparku spolu ako rodina.

Veronika

V rámci vianočnej výzvy sme pomohli aj Veronike. Každý má iné želania, túžby, problémy a potreby. Vďačne sme podporili aj pani Jarmilu a jej dcérku Veroniku s ťažkou diagnózou. Od jej maminy nám prišiel krásny ďakovný e-mail aj s fotkami usmiateho dievčatka:

„Chceme sa Vám s dcérkou Veronikou z celého srdca poďakovať za Vašu pomoc. Za Vašu finančnú pomoc som jej kúpila veci, ktoré veľmi potrebuje: plienky, papierové podložky na posteľ a kúpila som jej aj vitamínové doplnky a krémy na preležaniny. Veľmi ste nám pomohli, za čo Vám ešte raz veľmi ďakujeme!“

... a ďalších viac ako 250 detí a rodín.